Lubiatowo

Jezioro Choczewskie

Choczewo / 11.59 km od Lubiatowa
Rodzaj:
przyrodnicze
Adres:
Choczewo
INFORMACJE MAPA
Jezioro Choczewskie jest to jezioro przepływowe, które można znaleźć na Wysoczyźnie Żarnowskiej w województwie pomorskim. Będzie to idealna odskocznia od zgiełku dużych miast dla całych rodzin. Powierzchnia jeziora wynosi 177 hektarów, jego maksymalna głębokość to prawie 13 metrów i jest to jedno z głębszych jezior w tym obszarze. Jezioro znajduje się w bliskiej odległości od miejscowości Choczewo.

Jest to wspaniałe miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Wokół jeziora znajduje się dużo opcji, które pozwolą nam na zakwaterowanie. Najlepszą wieczorna aktywnością będzie spacer wokół jeziora. W nie dalekiej odległości od tafli wody można powydziwiać cała gamę zwierzą, insektów oraz ptaków, które umilą nam wolny czas spędzony z pobliżu jeziora Choczewskiego.

Nadleśnictwo Choczewo od 2003 roku prowadzi gospodarkę rybacką na jeziorze Choczewo. Jest ona ukierunkowana głównie na turystykę wędkarską.

Jezioro w całości okolone jest lasami porastającymi okoliczne, malownicze wzniesienia. Akwen charakteryzuje się linowo – szczupakowym profilem i słynie z dużej ilości szczupaków, linów i leszczy. W celu zapewnienia jak najlepszych wrażeń wędkarskich co roku prowadzone są intensywne zarybienia węgorzem, szczupakiem, linem i karpiem. Dają one istotne efekty zauważalne przez wędkarzy. Najlepsi i najwytrwalsi potrafią złowić 5 kilogramowe karpie i szczupaki zbliżające się do 10kg.

W 2005 roku wybudowano 3 pomosty dla wędkarzy, przy każdym w odległości kilkuset metrów zlokalizowany jest parking dla samochodów.

Nadleśnictwo Choczewo prowadzi gospodarkę rybacko - wędkarską na podstawie operatu rybackiego, który został pozytywnie zaopiniowany przez Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie. Realizacja zadań wynikających z operatu rybackiego jest co trzy lata kontrolowana przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Kontrole takie odbyły się już dwukrotnie i za każdym razem, działania Nadleśnictwa Choczewo oceniono pozytywnie.

Jezioro objęte jest strefą ciszy - zakazane jest używanie silników spalinowych do łodzi wędkarskich.

Nadleśnictwo prowadzi CAŁODOBOWĄ sprzedaż zezwoleń wędkarskich w siedzibie nadleśnictwa.